Korutanská jezera v Jižním Rakousku

korutana pan

Prosluněný jih Rakouska – Korutany a Korutanská jezera

GALERIE

Tentokráte jsme se vydali na pro nás nepoznané místo v jižním Rakousku. Cíl naší cesty nás vedl do regionu Villach, Klagenfurt a okolních jezer. Korutany jsou proslulé největším počtem jezer v celém Rakousku. Celkový počet je 1.270 jezer a nejoblíbenější jsou Wörthersee, Ossiacher See, Millstätter See, Presseggersee a Faaker See. Z těchto jsme navštívili čtyři. Všechna jezera nabízejí návštěvníkům bezpočet možností aktivního odpočinku, rekreace a sportovního vyžití.  

MILLSTAETTERSEE

korutana 09První námi navštívené jezero bylo Millstäetersee, kde jsme se ubytovali v kempu Happy Camping Golser. GPS: N 4646´ 34,79″ E 13o  38´ 29,36″

Kolem celého jezera je velké množství kempů, ale nám připadaly jako fabriky na karavanisty. Ohromné bakelitové louky a velkolepý nadstandartní servis nevyvažuje pohodu menšího rodinného kempu. Právě takový je Golser, leží na břehu jezera, menší, výborné zázemí a klidný. Bylo zde jen pár obytných automobilů. Jezero Millsteattersee je s největším obsahem vody a nejhlubší v Korutanech. Voda křišťálově čistá a teplá. Kolem jezera se nachází malebná městečka, plná restaurací a čekajícíh kuturních zážitků. Celé jezero jsme obkroužili na skůtru, lovili kešky a kochali se přírodou. stránky: http://www.millstaettersee.com/

Bad

Severozápadně od jezera jsme navštívili antické lázně Thermal Römerbad v městečku Bad Kleinkirchheim.

 http://www.badkleinkirchheim.at/ 

OSSIACHER SEE

korutany 46

Jezero Ossiacher See se nám líbilo nejvíce. Zde jsme našli příjemný kemp opět na břehu jezera a relaxovali jsme zde několik dní. Tato vodní plocha patří mezi největší z Korutan. Kolem se nachází mnoho malebných měst, nejvýznamnější jmenovec Ossiach a největší Villach.

Ubytování jsme byli v kempu Seecamping Kölbl na jižním břehu jezera. Výborné zázemí, restaurace a luxusní toalety. Veškerý nadstandartní servis. GPS: N 4639´ 44,15″ E 13o  58´ 20,98″ stránky: http://www.camping-koelbl.at/

Korztany 51

Příroda nám poskytuje nádherně malebné až kýčovité obrázky. Od jezera vede kabinová lanovka, ketrá vede na horu Gerlitzen. My jsme ovšem zvolili placenou motorkářskou silničku alpenstrasse Gerlitzen, kterou jsme si náležitě na skůtru užili.

Zřícenina Landskron

http://player.vimeo.com/video/48426847

     se nachází mezi jihozápadním břehu jezera a městem Villach. Nádherná restaurovaná stavba s venkovní restaurací a neodolatelným panoramatickým výhledem. Na hradě se nachází Orlí aréna s dravci, kterým vévodí orli.

Ve Villachu jsou velké, moderní termální lázně, které jsme navštívili.

FAAKER SEE

Faaker See

Nejjižnější ze všech rakouských jezer je Faaker See, které láká své návštěvníky na čistou, tyrkysovou vodu o teplotě 26 stupňů. Zde bylo centrum veškerého motorkářského dění, jelikož se zde v rámci European Bike Week setkávají desetitisíce příznivců nejen Harley Davidson. (viz článek HD a galerie HD)

Na Korutanech jsme měli velké štěstí, jelikož jsme tam zažili všechny dny oslav srazu.

WÖRTHERSEE

Wor

Průzračné jezero Wörthersee lemuje nespočet hradů, zámků a historických hotelů. Dovolenkáři označují jezero za opravdový ráj a skutečný klenot Korutan. Vodní plocha dosahuje skoro dvacet čtverečních kilometrů, je dlouhé 16,5 kilometru. Největší hloubka zde dosahuje 85 metrů. Na jezero jezdí jen ti nejbohatší turisté a město Velden se přezdívá „Miliardářské městečko“. Na jezeře najdeme Zámek na Wörthersee, elegantní lázně Velden, kostelík Maria Wörth, nedaleký zámek Rosseg a mnoho dalších zajímavostí. Svého času zde působili skladatelé Johannes Brahms a Gustav Mahler.

Paramidenkogel

Za zmínku stojí dech zastavující pohled na jezero z 54 metrů vysoké vyhlídkové věže Pyramodenkogl, stojící na jednom vrcholu u jezera. Z jeho vrcholu jsou Korutany malinké a jako na dlani.  


https://maps.google.cz/maps?f=q&source=s_q&hl=cs&geocode=&q=&sll=46.60856,13.85062&sspn=0.232553,0.673599&g=Villach,+Rakousko&brcurrent=5,0,0&ie=UTF8&ll=46.686189,13.892212&spn=0.464436,1.347198&t=m&z=10&output=embed
Karel

Doporučené články