Harley Davidson – European Bike Week 2012 Parade

hd titulka

Jeden z našich zářijových výjezdů jsme se rozhodli strávit v Korutanech v jižním Rakousku. O krásách, které tato část evropy nám poskytla psát nyní nechceme, ale ohromil nás sraz Hárleyářů a motorkářů z mnoha zemí. Udivila nás perfektní organizovanost a podpora regionálních měst.

FAAKER SEE European Bike Week se konal 6-9.září 2012

Jednalo se o 15.ročník European Bike Week v historii a sraz odstartoval oslavy 110. výročí značky Harley Davidson. Přes 110 tisíc příznivců se sjelo do malebně hornaté oblasti leskle zrcadlicích jezer. Poklidný ráz krajiny změnil hukot netlumených motorů projíždějících bikerů, který ustál až pozdě v noci. Dle organizátorů se jednalo o největší sraz v Evropě. Hlavní místo srazu bylo jezero Faaker see, ale motorky byly všude na okolních jezerech a kroutících se alpenstrasse v okolí. Začátek se konal v Choppers baru, Hot Dot Café a končilo se parádní spanilou jízdou kolem jezer.


http://player.vimeo.com/video/49143906

Dva ze členů Apaluchy jsou vidět hned na prvním záběru.


Hrad Landsron

V každém koutku Korutan vlály vlajky HD. Za každým rohem byl nějaký point HD. Nám se nejvíce líbil na hradu Landskroun. Motocykly měli dovolený vjezd všude a to doslova! Zde dokonce Harley route vedla až nahoru na hrad a motorkáři projížděli venkovní restaurací, kde obshluha nosící jídlo a nápoje, jim dávala přednost.

HDorel.HD restaurace

Podpora tohoto srazu byla opravdu veliká. Města si uvědomují, že turismus je největším průmyslem na světě a turisté vozí peníze. Na hradě dokonce létal motorkářům orel bělohlavý, který má Harley Davidson ve znaku.


Harley Davidson – European Bike Week 2011  

předešlý ročník


HD Logo

16. ročník

HARLEY DAVIDSON – European Bike Week 2013 

      se konal 3-8.září 2013 opět na Faakersee

17.ročník

HARLEY DAVIDSON – European Bike Week 2013 

      se bude konat 2-7.září 2014 opět na Faakersee    

http://www.hogeuropegallery.com/ebw/