Die gläserne manufaktur

Die Glass Manufakture

Die Gläserne Manufaktur   – (v cz)

Pokud někdy budete v Drážďanech a máte rádi auta, tak se zastavte v Die gläserne manufaktur. Je to pro každého milovníka aut splněný sen. I náš se splnil. Je pravda, že jsme o téhle továrně vůbec nevěděli a musela nám ho ukázat jedna milá, hezká slečna.

Die gläserne manufaktur patří do koncernu Volkswagen. Architektem byl Prof. Gunter Henn. VW nechal vytvořit manufakturu kvůli ukázce čistoty, preciznosti, kvalitu jejich výroby, elegance a moderních prvků v automobilu Phaeton.

VW Phaeton

Manufaktura se začala stavět 27.7. 1999 a její glajcha byla 25.4. 2000. Oficiální otevření a spuštění výroby modelu Phaeton se píše k datu 11.12. 2001.

První co Vás doslova praští do očí je ohromná skleněná plocha (27.500 m2) se skleněnou věží, která ční do výšky 40 metrů. Při bližším pozorování zjistíte, že věž slouží pro uskladnění aut. 16 pater pro 280 vozů. Je to poprvé, co Apalucha vidí na vlastní oči výtah na auta, které pří výjezdu z věže projíždí celou halou až ven.

Pokud chcete navštívit manufakturu určitě si to naplánujte předem. V sobotu ve 14 hod. se konají prohlídky v češtině. Kdo umí dobře anglicky může manufakturu navštívit Po-Pá v 12, 15, 17 hod. a So v 15 hod. Cena se pohybuje okolo 5 € a pro studenty a děti pouze 3 €. Prohlídka trvá přibližně 1 hodinu při které vás provedou základní halou. Bohužel zklamání je, že mimo vstupní halu se zde nesmí natáčet ani fotit.

Výroba

Při exkurzi uvidíte výrobu vozu Phaeton, pokud budete mít štěstí a navštívíte manufakturu v provozu uvidíte prvotřídní práci techniků a také to nejdůležitější z celé výroby vozu „svatbu“. U východu si můžete koupit suvenýry, což jsme učinili i my. Když budete mít čas, tak se zastavte v prohlášené restauraci Lesage, která je umístěna v Manufaktuře.

Patrik

Miluji motorky a cestování. Snažím se projet a zjistit co nejvíc informací ze všech míst co navštívím.

Patrik

Miluji motorky a cestování. Snažím se projet a zjistit co nejvíc informací ze všech míst co navštívím.

Doporučené články