O nás

Jak to vše začalo???

    Dávno a dávno před mnoha lety, kdy začalo být cestování povoleno i pro normální lidi a ne jen pro vyvolené, jsme zakoupili nové osobní auto. Děti byly malé, osobní auto také /Seat Cordoba 1,9D/ a začali se nám zapalovat lýtka a chtěli jsme někam jet. Začali jsme jezdit po vlastech českých a chtěli jsme i na nějakou zahraniční dovolenou. Jediná možnost byla uklidněná válečná situace a krásné moře v Chorvatsku. Jezdili jsme tam často a na dlouho, ale přestalo se nám zamlouvat. Viděli jsme ho již skoro celé a chtěli jsme poznávat něco jiného. Stáli jsme před velkým problémem, kdy tehdy malé děti nechtěli upustit od své oblíbené, přímořské destinace a museli jsme něco vymyslet. A to byl ten den „D“, kdy nás napadlo udělat Expedici Apalucha a první výjezd musel být do Disneylandu v Paříži. Začali jsme vše připravovat a na podporu dětí jsme vyrobili trička s nápisem, fotkami a  polepy auta, což nás drží dodnes.

  Bylo to v době, kdy děti ještě neodmlouvaly, nepotřebovaly takové kredity a kapesné. Jednou jsme seděli a abychom zvedli jejich sebevědomí a důležitost, tak jsme založili přípravný výbor EA. Já (taťka Karel)  předseda, mamka Hana (hospodář – jako doma), dcera Stáňa a syn Patrik – členové. Každému rodiči přeji pohled do dětských důležitých očí při podepisování zakladatelských listin a valných hromad. Patrik v té době skoro neuměl psát, ale na dokumenty a stanovy to zvládnul. Vše bylo hotové registrace se povedla a sdružení má již několik let svou právní subjektivitu.

   Od té doby se snažíme cestovat, co nám čas a peníze umožní. Projeli jsme již skoro celou Evropu, omrzli /obrazně/ jsme na Nordkappu, ubránili jsme se před Nessí u jezera Loch, byli na konci světa – Cabo da Roca v Portugalsku a již několikrát jsme navštívili Gibraltar. Nejvíce si ceníme, že jsme projeli asijskou částí Turecka na Bodrum a Maroko v srpnu až k Zagoře v Údolí Dráa. Autem jsme zdolali Sardinii, Korsiku, Elbu a Sicílii. Nedá se hodnotit, co bylo krásné, co poučné a co se nám nejvíce líbilo. Vše bylo moc a moc hezké, všude jsme poznali nové lidi a zážitky.


Ochranná známka

Expedice Apalucha o.s. vznikla jako recese a současně jako nástroj na to, aby dětičky chtěly s námy cestovat. Bylo to takové okořenění běžného života a hlavně volných rodinných chvílí. Přinesla nám jen samá pozitiva a za ty léta máme na co vzpomínat. Děti jsou již velké a Apaluše hodně dlužíme. Také si jí ceníme a vážíme, tak jsme nechali zapsat ochrannou známku a to i na logo.

 

http://isdv.upv.cz/portal/pls/portal/portlets.OZS.det?pozk=11912379&plan=cs

ochranznamka