Sny

Sny Expedice Apaluchy jsou naprosto neomezené. Není nic, co by si Apalucha nepřála. Ať už je to technika, destinace, nebo samotný zážitek. Tyto jsou asi nejdůležitější pro nás, ale neříkáme, že jich je tak málo.

Budapešť – Bamako

Amatérský Dakar závod, který je přístupný všem. Podstatou závodu je cesta z Budapeště do Bamaka, kde se hodnotí čas příjezdu a jakou humanitární pomoc s sebou vezete.  Náš sen je projet tento závod se starým Mitsubishi Pajerem upraveným pro jízdu v terénu.

Budapešť - Bamako
Budapešť - Bamako
Bamako car

Vietnam

Jednou jsme viděli díl Top Gearu – vietnamský speciál, kde si redaktoři (Jeremy ClarksonRichard HammondJames May) koupili motorky a jeli z jihu Vietnamu na sever do Hanoie. Tento díl byl super a my přemýšleli o tom, že by nebylo špatné udělat si taky svůj Vietnamský speciál. Jet do Saigonu, vypůjčit si motorky a projet celý Vietnam.

Vietnam
Top Gear

Monako nebo Maďarsko

Sport v televizi moc nesledujeme, jediné na co koukáme je Dakar a F1. A naším snem je vidět závod F1 naživo, poblíž okruhu najít kemp a užít si pohled na tyto mašiny. 

F1
Ferrari

Tobruk طبرق‎‎

Jelikož nás zajímá také historie, převážně války a nemohli jsme opomenout kus historie československého pěšího praporu pod velením Karla Klapálka v roce 1941-1942. Kde „Pouštní krysy“ bránily společně s Velkou Británií, Austrálií a Polskem přímořské město Tobruk. Tobruk bylo a je významné přístavní město. Toto místo a hlavně hřbitov s památníkem padlých vojáků chceme navštívit a vzpomenout na bitvy československých pouštních krys.

Pouštní krysy
Tobruk
Tobruk

Cesta kolem světa

Na Prima Cool jsme sledovali jeden pořad. Ewan McGregor – Na mašině kolem světa – originální název Long Way Round. Pořad nás zaujal a tak jsme o té cestě začali snít. Dva hercí Ewan McGregor a Charlie Boorman se rozhodli, že pojedou cestu kolem světa na motorkách. Dlouhé přípravy a následná cesta natočená do 10 částí vás seznámí s krásami a obtížemi celého světa. Za celou cestu Ewan a Charlie během cesty zdolali 19 časových pásem a ujeli 31.000 km. Během 115 dní zdolali 12 zemí na dvou motorkách BMW R 1150 GS Adventure.

Long Way Round
BMW R 1150 GS Adventure