Střešní okno přetěsnění

okno01

Cestou z letošní Korsiky nás čekalo nemilé překvapení. Za jízdy a za deště nám začalo mezi stropem a rámem okna zatékat. Bylo to nepříjemné překvapení, s kterým jsem si nevěděl rady. Volal jsem do servisu, kde mě měli další pracovní den zavolat termín opravy, což se nestalo. Nakonec nás zachránil kamarád „Hrsče“, který již toto opravoval a jako vždy měl pravdu o závadě a řešení zatékaní, aniž by auto viděl. Na doporučení jsem koupil tmel Terostat 2759 a okno jsme vytrhli. Na střechu musel Karel H, protože má váha by učinila na střeše své.

 

Po vymontování okna se potvrdilo tvrzení kolegy, že tyto okna se kroutí jako luk, v nástavbě jsou sešroubovány ve prostřed a tím pádem se kraje zdvihají a rohy tvoří mezeru mezi střechou a rámem. Na fotce je prohnutí okna znát pouhým okem.

okno04

Nejhorší práce byla očistit okno od starého těsnícího tmelu z rámu okna a střechy. Zabralo to i nejvíce času. Když už bylo okno demontované, rozhodli jsme se rozebrat mechanismus, vše očistit a promazat. Když si člověk prohlíží tento výrobek na stole, může vše okouknout a ohodnotit, nechápu, co na tom stojí tolik peněz.  Jedným slovem, je to aušůs. No, vše promazáno, nové nemáme, tak jsme nanesli dvě housenky tmelu a okno jsme namontovali zpět. Do rohů okna jsme vyrobili plechy, které přitáhnou rohy okna ke střeše a vyrovnají prohnutí. Musím uznat, že tento systém funguje a plní účel.  

Po promazání mechanismu a zpětné montáži okno chodí lépe, jak když bylo nové. Jde velice lehce a bez námahy dobře zamyká.

Tímto by jsem chtěl poděkovat kolegům Hrsčatům za pomoc  www.hrscata.cz