Trajekty

trajekty

O trajektech a plavbách bylo napsáno hodně informací, které se ovšem od sebe hodně liší. Tímto způsobem jsme cestovali poměrně často, hodně a bez sebemenších problémů. Nikdy jsme neměli palubenky dopředu bookované a vždy jsme se dopravili tam, kam jsme cestovali.

Dopředu bych zřejmě zamlouval například palubenky na vytěžované trase do Řecka, nebo pokud bych chtěl lístky s kempem na palubě. Běžné sezónní spoje do pár hodin jsme opravdu nikdy dopředu neměli. V roce 2010 při cestě na Sardinii jsem zkoušel palubenky zamlouvat a byly o 110 EUR dražší, než přímo v portu koupené hodinu před vyplutím.

Trajektová kartaTrajektová karta – to je pracovní název našeho výmyslu. Vlastně by jsme si ho měli patentovat. Je to karta zavařená v plastu s obrázkem našeho auta, které je okótované rozměry. Při kupování palubenek se musí nahlásit délka a výška obytného vozu, kdy v angličtině jsem měl buď problém já, nebo i obsluha trajektové kanceláře. Byli jsme i svědky, kdy při vjezdu na loď kontrolovali rozměry vozů a tímto eliminujeme někdy komunikační neporozumění.

Univezální trajektové karty ke stažení: /klikni na obrázek nebo popis/

Karta obytný vůz                                                                                                Karta auto + karavan

Trajektova karta 2
Trajektová karta

Doporučujeme vytisknout v rozměrech pasu, okótovat rozměry a založit k dokladům vozu.

Některé lodní společnosti ještě vyžadují zavření propanových lahví při nalodění. Obecně by to nemělo vadit, mám vždy oprávněné obavy o naše skromné zásoby v ledničce, která po dobu plavby nefunguje.

Cestování se zvířaty je dnes normální a na trajektech jsou i místa na venčení a někdy přímo kotce, nebo klece na pejsky. Jezdíme s německým ovčákem (fenkou Candy) a jediný problém nám dělají někdy hodně příkré schody z podpalubí. Hlavně při cestě dolů.  

Stránky společností navštěvujeme hlavně na informace o četnosti spojů a jízdnímu řádu. Každá společnost má ke stažení brožuru v pdf na daný rok, kterou si vytiskneme a uložíme do auta.

MOBY LINES

brožura 2013 ke stažení

                                            CORSICA SARDINIA ferries

                                            brožura 2013 ke stažení

                        P & O Ferries

Vikink Lines

                          VIKING LINE

                          brožura 2011 ke stažení

Minoan Lines

                                                    MINOAN LINES

                                                    Řecko Itálie

Blue line

         BLUE LINE ferries

         Itálie – Chorvatsko

Budeme rádi, pokud nám pošlete odkaz na nové trajektové společnosti hojně využívané karavanisty, pro rozšíření databáze.