Nabíječka Optimate 6

Optimate 07

Každý z nás musí řešit dobíjení startovací baterie. Nabíječky máme tři, ale při nákupu motocyklů nebyly naše stávající nabíječky vhodné na gelové motocyklové akumulátory. Po prozkoumávání motocyklových fór a rady bikerů nám byla doporučena nabíječka Optimate 6.

Optimate 6

Po dvou letech používání na dvou motorkách a čtyřech autech musíme napsat velice kladné hodnocení. Myslíme si, že nám zachránila nejednu baterii, jelikož její funkce dokáže i regeneraci a odsiření. Je vhodná na gel a olovo.

Nemá cenu popisovat všechny funkce, bylo by to nezáživné a je možné si stáhnout manuál. Z naší strany spokojenost. Máme dokonce dvě a přes zimu je používáme jako udržovací na všechny baterie z motorek, nástavby i startovačky.

Optimate 04

Na jednu motorku a i na obytku jsme k baterii namontovali tyto konektory, které se vyvedou od baterie k lépe dostupnému místu a zde můžeme Optimate připojit přes speciální konektor, který je stejně jako krokodýly součástí příslušenství. Na Fiatu jsem vyvedl konektor pod sedadlo řidiče, které je velice dobře přístupné.

Optimate 05

Kdo nechce montovat konektor přímo k akumulátoru, může využít konektoru do cigaretového zapalovače. To nemáme odzkoušené.

Na závěr musíme konstatovat, že Optimate je dobrá jak pro motocykly, tak pro velké trakční a startovací baterie obytného vozu.